Roksolana
Роксолана. Українка в Османській імперії.
Maryna Lukach
Коли їй виповнилося лише 15 років, на маленьке місто Рогатин, в якому вона проживала разом зі своєю родиною, набігли кримські татари. Дівчина потрапила в полон, а згодом, після кількох перепродажів, опинилася в гаремі турецького султана. Саме там вона знайшла своє нове ім'я – Хюррем.
Хюрре́м Хасеки́-султа́н (осман. خرم خاصكی سلطان, тур. Hürrem Haseki Sultan, также известная как Роксола́на - наложница, а затем супруга османского султана Сулеймана I Великолепного, мать султана Селима II. Являлась одной из самых влиятельных женщин в истории Османской империи.
Що зробила Роксолана для України?
А що вона зробила для України? Немало. Вона зробила усе можливе, що б зупинити походи турецьких і татарських військ на наші землі. Існують достовірні дані про те, що Сулейман стримував татарську орду від нападів на терени, підпорядковані Речі Посполитої, до якої у той час належала більшість території України.
На відміну від усіх попередниць, а також від матерів шехзаді, які мали право будувати будівлі лише в рамках провінції, в якій вони проживали з синами, Хюррем отримала право будувати релігійні та благодійні будинки в Стамбулі та інших великих містах Османської імперії.