top of page

Slavic Mythology

"Слов'янська міфологія"

Maryna Lukach

Бог Род — гіпотетично, уособлення роду і предків. Можливо найголовніший
Бог Перун — первісно бог неба та грози, податель дощу. Пізніше — покровитель війни, воїнів і князівської влади. В Київській Русі у IX—X ст. вшановувався як головний бог. Його іменем закріплювалися клятви київських дружинників. За християнської доби його замінює святий Ілля.
Дажбог — бог Сонця та добробуту.
Білобог — бог дня, творець усього доброго. Можливо, інше ім'я чи іпостась Святовита, чи уособлення добра.
Чорнобог — бог ночі, творець усього злого. Можливо, не бог, а уособлення зла.
Лада - богиня шлюбу та веселощів, слов'янська Bona dea, пов'язана з весняними та весільними обрядами.
Велес — божество у слов'янському язичницькому пантеоні, «скотий бог». Відповідно до теорії основного міфу - одне з центральних божеств у слов'янській міфології.
Мора — жіночий персонаж слов'янської міфології. Залежно від місцевості, постає як привид, злий дух, уособлення сезонних змін. Гіпотетично — богиня потойбіччя, ночі, сезонності, смерті та води.
Стрибо́г — бог вітру (вихору, бурі) у давніх слов'ян. Гіпотетично — бог війни чи поширювач багатства. Князь Володимир поставив його ідола в Києві у 980 році в рамках своєї релігійної реформи.
Слов'я́нська міфоло́гія (мітоло́гія) — порядок міфологічного сприйняття та розуміння навколишнього світу, сукупність вірувань і культів на території розселення слов'янських народів. Більшістю дослідників прив'язується до ширшої індоєвропейської міфології.
Текстильна картина у змішаній техніці: текстильний колаж, машинна вишивка, ручна вишивка, фото принт на тканині, аакрил, текстильні маркери, батик, паєтки, бісер.
Зроблено на замовлення.

bottom of page